@wszuwarach
 • Konik na nowe życie

  Nazywają go konikiem weselnym, mazurskim albo warmińskim, ale zadanie ma jedno - sprawić, by młoda para żyła długo i szczęśliwie, w bogactwie i zdrowiu. Kiedyś zdobił piecowe kafle, dziś to oryginalny pomysł na ślubny prezent.

 • Cyprian Szot

  Poetyckie, malarskie i mazurskie - zwykle takie określenia nie łączą się z ceramiką. Jednak właśnie one przychodzą mi do głowy, gdy w trzech słowach próbuję opisać prace Cypriana Szota, zwanego też Ceramikusem.

 • Najlepsze wakacyjne warsztaty 2018

  Na warmińskich i mazurskich łąkach ziół zatrzęsienie, ogródki pełne chwastów, lipy uginają się od owoców - czas przerobić to dobro. Pod czujnym okiem przewodniczek dowiecie się jak z roślin zrobić naturalne kosmetyki, przysmaki i dzieła sztuki.

 • Agnieszka Lesner - Maniadziergania

  Z wykształcenia magister ekonomii, więc doskonale liczy oczka w szydełkowych wzorach. A przerobiła ich już milion milionów.

 • Co przynosi szczęście młodej parze

  Pieniążek w bucie, polterabend, deptanie ubrań, konik warmiński – weselnych zwyczajów, które mają zapewnić nowożeńcom szczęście i dostatek, jest bez liku. Nie gwarantują pomyślności, ale dodają szczyptę magii przygotowaniom i ślubnej uroczystości.

 • Miłosne wróżby na sobótkę

  Ej panienki i chłopaki, czy wiecie, że to właśnie w wigilię św. Jana (czyli w nocy z 23 na 24 czerwca) najtrafniej działają wszelkie wróżby matrymonialne? Kto, z kim, jak i kiedy - w czasie palenia sobótkowych ognisk jest spora szansa na uzyskanie konkretnej odpowiedzi.

<< 1 ... 5 6 7 8 9 >>