Makatka batikowa na jedwabiu - Jamnik

Duży batik na jedwabiu Jamnik. Pomysł na prezent nie tylko dla miłośnika psów. Oryginalna ozdoba na ścianę, tkanina artystyczna ręcznie zdobiona autorstwa Wilgi Badowskiej. 

890,00 zł
Ilość

 

Czas i koszty wysyłki

 

Zwroty i reklamacje

Batikowy obraz na ścianę z namalowanym jamnikiem. Artystyczna tkanina jedwabna nie tylko dla miłośnika psów. Oryginalna ozdoba z naturalnego materiału - makatka ręcznie szyta.

Obraz na jedwabiu wykonany techniką batikową autorstwa Wilgi Badowskiej, oprawiony w miękką i naturalną tkaninę przez Ewę Kaczyńską. W ten sposób powstała unikatowa makatka.

Przeczytaj na blogu: Wszystko o batiku

Na obrazie zabawny wizerunek jamnika. Kolory użyte przez artystkę są ciepłe i pozytywne - to odcienie od żółtego, pomarańczu, czerwieni i brązu, aż po głęboką czerń. Batik wykonany został na jedwabiu przez Wilgę Badowską, malarkę specjalizującej się właśnie malarstwie na tkaninie. Często sięga po swoją autorską technikę batikowo-pastelową. Artystkę zwykle można spotkać Sopocie, chociaż na Warmii gości też często i chętnie. 

Batik w szlachetną i mięsistą tkaninę oprawiła Ewa Kaczyńska - mistrzyni szycia z olsztyńskiego Zatorza. Malowany panel wszyty został ręcznie - widoczne nitki to dodatkowa ozdoba obrazu - w żółtą ramę. Tył pracy jest w kontrastowym, ciemnozielonym, kolorze.

Mistrzyni igły z Zatorza - poznaj Ewę Kaczyńską

Do materiału przyszyte są szlufki, można więc tkaninę nadziać na kijek pasujący do wnętrza. My użyłyśmy do tego gałęzi z szuwarowych zarośli i żeglarskiego sznura (nie ma ich w zestawie), ale to tylko jedna z propozycji.

Batik należy czyścić tylko chemicznie (nie prać w pralce, ani ręcznie). Można prasować delikatnie na lewej stronie (żeby nie wyświecić jedwabiu i nie zabrudzić tkaniny pozostałościami po wosku). 

Dla kogo? Dla miłośnika szlachetnych tkanin, malarstwa na jedwabiu i artystycznego batiku. Spodoba się z pewnością jamnikowi i jego panu, chociaż nie ograniczałabym się tylko do tej grupy. Prosta, pełna wdzięku makatka autorstwa uznanej artystki - doskonały prezent na parapetówkę dla psiarza.

Specyfikacja

Wysokość: 39 cm

Szerokość: 118 cm

Tworzywo: jedwab

Technika: batik, szycie ręczne

72

Opis

Wysokość
39 cm
Szerokość
118 cm
Tworzywo
Jedwab
Technika
Batik, szycie ręczne

Specyficzne kody

Może Ci się także spodobać

Siostrzyczka - duża...

Cena 150,00 zł

Wesoła, ręcznie wykonana lalka szmacianka w stylu vintage. Ubrana w kwiecisty kombinezon. Wełniane włosy, haftowana buzia, miękkie wypełnienie. Wysokość 75 cm. Lalka dla jedynaczki.

Mireczka - duża szmaciana...

Cena 150,00 zł

Fioletowa lalka szmacianka w stylu vintage, ręcznie wykonana. Wełniane włosy, długie ręce i nogi, wysokość ok. 95 cm, zdejmowane ubranko. Do przytulania i zabawy

Kilka słów o wszystkim

Pakowanie prezentów na życzenie klienta. Fot. Lidia Dzwolak
strefa-marzen.jpg
Znane i zapomniane zwyczaje ślubne. Konik weselny biały, zwany też warmińskim lub mazurskim.
Niemowlę w misce. Najlepsze pomysły na prezenty na chrzest znajdziesz wszuwarach.pl. Fot. Lidia Dzwolak