Warmińskie i mazurskie widoki

Z Warmią i Mazurami jest ten kłopot, że są one aż za ładne. Wszelkie widoki, nawet te codzienne i zwyczajne, mają skłonność do ocierania się o landszaft. Prawdziwego warmińsko-mazurskiego artystę poznaje się więc nie po tym, że potrafi oddać urodę miejsca, ale po tym, jak oddaje jego duszę. Czasami mroczną, albo do bólu piękną, albo pełną nostalgii i tęsknoty. Znajdziesz tu więc obrazy i fotografie, które pokazują ducha Mazur, atmosferę zachodu słońca nad jeziorem, wiejski-sielski krajobraz Warmii, ale trochę inaczej. Niezależnie od tego, czy są to obrazy malowane na płótnie czy starych deskach, czy przedstawiają żaglówki, pejzaże czy scenki z życia...

Zdjęcia, mapy i plakaty

Jest 65 produktów.

Pokazano 1-12 z 65 pozycji

Aktywne filtry

Drzwi - obraz fotografia  na starej desce - czarno  biały transfer i malarstwo
  • Nowy

Drzwi II - obraz na starej...

Cena 150,00 zł

Pełen nostalgii i refleksji nad przemijaniem obraz - fotografia warmińskiego pejzażu na starej desce. Pochodzi z cyklu „Rozbiórka stodoły” w którym Natalii Tejs dokumentuje znikające fragmenty krajobrazu, architektury i przyrody Warmii. Obraz przedstawia fragment wiejskiego budynku. Technika własna - pomiędzy transferem, a malarstwem. Kolory: czarny, biały i odcienie szarości. Obraz na desce ze starej warmińskiej stodoły.

Wiejska stodoła z sukienką - obraz na starej desce
  • Nowy

Wiejska stodoła z sukienką...

Cena 150,00 zł

Pełen nostalgii i refleksji nad przemijaniem obraz - fotografia warmińskiego pejzażu na starej desce. Pochodzi z cyklu „Rozbiórka stodoły” w którym Natalii Tejs dokumentuje znikające fragmenty krajobrazu, architektury i przyrody Warmii. Obraz przedstawia fragment leśnej stodoły z wiszącą na drzwiach sukienką. Technika własna - pomiędzy transferem, a malarstwem. Kolory: czarny, biały i odcienie szarości. Obraz na desce ze starej warmińskiej stodoły.

Weranda - obraz na starej...
  • Nowy

Weranda - obraz na starej...

Cena 150,00 zł

Pełen nostalgii i refleksji nad przemijaniem obraz - fotografia warmińskiej werandy. Pochodzi z cyklu „Rozbiórka stodoły” w którym Natalii Tejs dokumentuje znikające fragmenty krajobrazu, architektury i przyrody Warmii. Obraz przedstawia werandę starego domu przysłonięte bujnymi roślinami. Technika własna - pomiędzy transferem, a malarstwem. Kolory: czarny, biały i odcienie szarości. Obraz na desce ze starej warmińskiej stodoły.

Rowerowe pozdrowienia z...

Cena 50,00 zł

Rowerem z księżyca na Mazury - reprodukcja zwariowanej pocztówki z 1901 roku. Oryginalny prezent dla rowerzystki.

Mazurskie miasteczko -...

Cena 50,00 zł

Powiększona reprodukcja widokówki przedstawiająca uliczkę i mieszkańców przedwojennego miasteczka. Staroświecki urok zatrzymany w kadrze. Sensburg, dzisiejsze Mrągowo. 

Filiponi na Mazurach -...

Cena 50,00 zł

Fotografia przedstawiająca staroobrzędowców nad jeziorem Duś. Stare Mazury na fotografiii - reprodukcja pocztówki z 1915 r. do powieszenia na ścianie.

Rybacy - plakat w stylu retro

Cena 50,00 zł

Reprodukcja starej pocztówki w mazurskim klimacie. Na zdjęciu rybacy wyciągający sieci z jeziora Drwęckiego w Ostródzie. Wysoka jakość wydruku.

Targ w Piszu - plakat w...

Cena 50,00 zł

Gwarny rynek w Piszu zastawiony wozami konnymi. Klimatyczna fotografia z początku wieku. Dostępny w dwóch formatach:  40x50 i 50x70 cm. 

Na żeglarskim szlaku -...

Cena 50,00 zł

Jacht i stateczek spotykają się na Węgorapie - stare zdjęcie do powieszenia na ścianie. Elegancka reprodukcja w klimacie dawnych Mazur. Wymiary 40 na 50 cm. 

Żurawie przed odlotem - z...

Cena 40,00 zł

Żurawie przed odlotem - stado przyłapane przez obiektyw Piotra Wyrzykowskiego w mglisty poranek w warmińskim Kwiecewie. Czarnobiała fotografia o wymiarach 20x20 cm stanowi część serii "Warmia w czarnobiałych kwadratach"

Zimowy zagajnik - z cyklu...

Cena 40,00 zł

Zimowy Zagajnik - widziany przez obiektyw Piotra Wyrzykowskiego gdzieś na Warmii. Czarnobiała fotografia o wymiarach 20x20 cm stanowi część serii "Warmia w czarnobiałych kwadratach"

Mroczny Las - z cyklu...

Cena 40,00 zł

Mroczny Las - widziany przez obiektyw Piotra Wyrzykowskiego gdzieś na Warmii. Czarnobiała fotografia o wymiarach 20x20 cm stanowi część serii "Warmia w czarnobiałych kwadratach"