Szukaj

Plakaty retro 

Słyszeliście o Atlantydzie Północy? To świat dawnych Prus Wschodnich, pełen spokoju, pięknej przyrody, harmonijnego współistnienia człowieka i natury. Ta kraina zniknęła - jak Atlantyda - ale dzięki starym fotografiom, może być dalej obecna w naszym życiu. Urzekające staroświeckim klimatem reprodukcje z dawnych Mazur i Warmii, są jak wehikuł czasu. Wystarczy na nie spojrzeć, by przenieść się na uliczki malutkiego, ale tętniącego życiem miasteczka, albo wybrać się w rejs pod żaglami, bez silnika i turystycznego tłoku. Na pocztówkach odnajdujemy dobrze znane miejsca, zabytki i krajobrazy. Spotykamy też ludzi, którzy jak my kochali warmińskie pagórki, mazurskie jeziora i puszcze.

Znajdziesz tu zdjęcia przedstawiające codzienne życie, świętowanie i wypoczynek - miejsca i momenty, które przed laty ktoś uznał za warte uwiecznienia. Wydrukowane w różnych formatach pocztówki będą ozdobą współczesnego wnętrza.

Plakaty

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Historyczna mapa Warmii - 1

Cena 65,00 zł

Stara mapa przedstawiająca Prusy - bardzo wysokiej jakości wydruk, oprawiona w passe partout, kolorowa. Historyczna mapa regionu Warmii i Mazur to elegancki i wartościowy prezent dla ojca, dziadka czy na parapetówkę. Mapa Prus została wykonana pod koniec XVI w. przez Caspara Hennebergera -  niemieckiego duchownego luterańskiego, historyka i kartografa związanego z Prusami Książęcymi. Prezentowany reprint pochodzi z atlasu wydanego w 1631 roku przez znanego holenderskiego kartografa i wydawcę Willema Janszoon Blaeu. 

Na żeglarskim szlaku -...

Cena 50,00 zł

Jacht i stateczek spotykają się na Węgorapie - stare zdjęcie do powieszenia na ścianie. Elegancka reprodukcja w klimacie dawnych Mazur. Wymiary 40 na 50 cm. 

Targ w Piszu - plakat w...

Cena 50,00 zł

Gwarny rynek w Piszu zastawiony wozami konnymi. Klimatyczna fotografia z początku wieku. Dostępny w dwóch formatach:  40x50 i 50x70 cm. 

Rybacy - plakat w stylu retro

Cena 50,00 zł

Reprodukcja starej pocztówki w mazurskim klimacie. Na zdjęciu rybacy wyciągający sieci z jeziora Drwęckiego w Ostródzie. Wysoka jakość wydruku.

Mazurskie miasteczko -...

Cena 50,00 zł

Powiększona reprodukcja widokówki przedstawiająca uliczkę i mieszkańców przedwojennego miasteczka. Staroświecki urok zatrzymany w kadrze. Sensburg, dzisiejsze Mrągowo. 

Filiponi na Mazurach -...

Cena 50,00 zł

Fotografia przedstawiająca staroobrzędowców nad jeziorem Duś. Stare Mazury na fotografiii - reprodukcja pocztówki z 1915 r. do powieszenia na ścianie.

Rowerowe pozdrowienia z...

Cena 50,00 zł

Rowerem z księżyca na Mazury - reprodukcja zwariowanej pocztówki z 1901 roku. Oryginalny prezent dla rowerzystki.