Lista produktów marki ElizjumArt

ElizjumArt to autorska pracownia szkła artystycznego działająca w duchu less i zero waste. Prowadzi ją Eliza Majewska w Spręcowie koło Olsztyna. 

Tworząc szklane patery, biżuterię i ozdoby stosuje m.in. technikę fusingu polegającą na spajaniu, gięciu i zdobieniu szkła w wysokiej temperaturze. W tej technice surowcem może być szkło pochodzące z odzysku np. uszkodzone szyby czy opakowania szklane. Eliza z ElizjumArt daje im nowe życie, tworząc artystyczne patery z niepotrzebnych butelek czy słoików. Każda rzecz wykonana jest ręcznie i posiada swój indywidualny charakter - to autorskie projekty. 

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Szklany wisior zmieniający...

Cena 80,00 zł

Naszyjnik szklany wykonany ręcznie w pracowni ElizjumArt, zawieszony na dekoracyjnym sznureczku. Wisiorek zmienia kolor w zależności od otoczenia i kąta patrzenia. To jedna z właściwości szkła dichroicznego, które powstaje w wyniku nałożenia na szkło wielu cienkich warstw tlenków metali (złota, srebra, tytanu, chromu, aluminium, cyrkonu, magnezu i krzemu).

Szkło takie, przepuszczając dany kolor światła, odbija jego barwę dopełniającą. Widziany kolor jest różny w zależności od kąta patrzenia i kąta padania światła. Odbite od poszczególnych warstw światło, mieszając się daje bajeczny, tęczowy efekt wizualny.

Potrójna miseczka z butelki...

Cena 55,00 zł

Wykonane z butelki po winie potrójne naczynie na przekąski. W każdej części można umieścić inny rodzaj smakołyków - orzeszków czy warzyw - patera do serwowania w duchu less i zero waste. Przezroczyste naczynie z recyklingowego materiału powstało przez podgrzanie pustej butelki do temperatury ponad 800 st. C, a następnie jej uformowanie. Świetny pomysł na ponowne wykorzystanie butelek i innych jednorazowych opakowań szklanych. 

Patera ze słoików po kawie...

Cena 130,00 zł

Patera szklana z roztopionych i połączonych słoików po kawie - ręcznie robiona dekoracja stołu w duchu zero i less waste. Szkło zostało podgrzane do temperatury ponad 800 st. C, a gdy zaczęło topnieć poszczególne słoiki połączyły się w jedną całość. Tak powstała przezroczysta patera z recyklingowego materiału. Naczynie posiada uchwyty z grubego sznurka. Świetny pomysł na ponowne wykorzystanie słoików i innych jednorazowych opakowań szklanych. 

Lazurowy - naszyjnik ze...

Cena 55,00 zł

Naszyjnik składający się z trzech szklanych patyczków wykonanych ręcznie w pracowni ElizjumArt i połączonych dekoracyjnym sznurkiem. Szkło dwukolorowe - turkusowe i bursztynowe. Przez podłużne korale pięknie przechodzi światło. Długość naszyjnika regulowana węzłem przesuwnym, końcówki sznurka zakończone koralikami. Oryginalny i efektowny wisiorek robiony ręcznie.

Kwiatek - naszyjnik szklany...

Cena 70,00 zł

Wisiorek w kształcie kwiatka wykonany ręcznie w pracowni ElizjumArt, zawieszony na dekoracyjnym sznurku. Szkło dwukolorowe - płatki w zależności od modelu zielone, czerwone, przejrzyste, środek czarny. Przez korale pięknie przechodzi światło. Długość naszyjnika regulowana węzłem przesuwnym, końcówki sznurka zakończone koralikami. Oryginalny i efektowny wisiorek robiony ręcznie.