@wszuwarach

Dla żeglarza

Prezenty prosto z Mazur dla miłośników żeglarstwa. Takie praktyczne, do zabrania na rejs po Krainie Wielkich Jezior, i przypominajki, osładzające długie zimowe wieczory pełne tęsknoty za mazurskimi szuwarami. Dla wilka morskiego, wikinga bagiennego i rusałki z oczertów - dla każdego, kto kocha wiatr w żaglach i wieczory przy ognisku. Dla wolnych duchów, przyjaciół bujania, którym nie straszny jest biały szkwał, ani krwiożercze komary znad Jezioraka, Śniardw i Nidzkiego. Dla miłośników szant, śpiewania przy ognisku, portowych tawern, wody ognistej i trunków z chmielem. A także dla młodych adeptów żeglarstwa - wnuków, wnuczek, synów i córek - w których od narodzin należy zaszczepiać miłość do Mazur.

Mamy tu kufle wikingów, fotografie dawnych Mazur, żeglarskie zabawki i wiele innych pięknych pomysłów na podarunki.

Dla żeglarza

Jest 15 produktów.

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Aktywne filtry

Filiżanka koszyczkowa w...

Cena 70,00 zł

Gdyby wikingowie zaczynali dzień od porannej kawy, pewnie piliby ją właśnie z takich filiżanek. Prosty i elegancki wzór koszyczkowy często zdobił ich ceramiczne przedmioty codziennego użytku. Wtedy zwykle powstawał właśnie za pomocą odciskania fragmentów koszyka na glinie, są też przykłady zdobień przez odciskanie splotów tkanin czy sznurka. 

Ławica - patera ceramiczna

Cena 140,00 zł

Duży, niemal płaski talerz np. na przekąski czy ciasto, z motywem ryb - ciekawa ozdoba stołu w marynistycznym stylu. Kolorystyka biało-niebieska, wykonanie ręczne. Można myć w zmywarce. 

Wilczy kubek wikingów -...

Cena 100,00 zł

Unikalny kubek z wizerunkiem Fenrira na uchwycie - wilk w mitologii skandynawskiej symbolizuje chaos i łamanie przyjętych reguł. Oryginalny prezent dla buntownika. Pojedyncze egzemplarze, rękodzieło artystyczne, naturalne materiały

Na żeglarskim szlaku -...

Cena 30,00 zł

Jacht i stateczek spotykają się na Węgorapie - stare zdjęcie do powieszenia na ścianie. Elegancka reprodukcja w klimacie dawnych Mazur. Wymiary 40 na 50 cm. 

Jezioro Nidzkie - plakat w...

Cena 30,00 zł

Najpiękniejsze, najbardziej bajkowe, ukochane przez żeglarzy mazurskie jezioro na starej fotografii. Plakat w stylu vintage - 40x50 cm. 

Mazurski rejs - obraz na...

Cena 70,00 zł

Sunące leniwie po horyzoncie żaglówki… Proste, czyste kolory na wiekowej desce tworzą krajobraz przesycony mazurskim wiatrem i wspomnieniami. Każdy sęk, pęknięcie, linia słojów, czy dziura po gwoździu stają się częścią malarskiej opowieści. 

Mazurski obraz na starej...

Cena 100,00 zł

Błękit wody i białe żagle… Proste, czyste kolory na wiekowej desce tworzą krajobraz przesycony mazurskim wiatrem i wspomnieniami. Każdy sęk, pęknięcie, linia słojów czy dziura po gwoździu stają się częścią malarskiej opowieści.

Kubek Trigław z Wolina -...

Cena 90,00 zł

Oryginalny prezent pogańskim stylu dla miłośnika kultury słowiańskiej. Naczynie z wizerunkiem Pan Trzech Światów to ciekawy przykład współczesnej ceramiki archeologicznej. Przedmiot unikatowy i ręcznie wykonany na Warmii.

Smoczy kubek wikingów -...

Cena 100,00 zł

Uchwyt zdobiony rzeźbą smoczej głowy nawiązującą do dekoracji statków wikingów. Naczynie ręcznie wykonane, oryginalny prezent dla miłośnika przedmiotów z duszą