@wszuwarach

Koniki

Od stuleci koniki weselne przynoszą szczęście nowożeńcom, zapewniając nowej rodzinie dostatek i zgodę na długie lata. Są o tym przekonani mieszkańcy Warmii i Mazur, dla których przystrojony odświętnie konik stał się symbolem pomyślności i zapowiedzią dostatku. Taki talizman przydaje się nie tylko na nową drogę życia, ale też na dobry początek każdego przedsięwzięcia. Konik, szczególnie jego podobizna z XVIII wiecznego kafla, stała się inspiracją dla współczesnych artystów. Powstają m.in. ceramiczne figurki w jego kształcie, zdobione są nimi podkładki pod kubki, a nawet broszki i inna biżuteria. W Szuwarach bardzo lubimy koniki - nie tylko te weselne - znajdziesz więc tu duży wybór rumaków wszelkiej maści z drewna i gliny.

Koniki

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji

Aktywne filtry

Siwek na kółkach - rzeźba...

Cena 170,00 zł

Drewniano-ceramiczna figurka przedstawiająca konika-zabawkę. Kolorystyka szara, naturalna. Ozdoba dziecięcego pokoju w stylu folk i etno.

Konik weselny - kafel...

Cena 22,00 zł

Konik weselny, symbol małżeńskiego szczęścia, przynosi pomyślność w nowych przedsięwzięciach -  kafel ceramiczny wykonany ręcznie. Może służyć jako dekor lub podstawka pod szklankę. Ozdobiony tradycyjnym wzorem zaczerpniętym z zabytkowych kafli warmińsko-mazurskich. Piękny i praktyczny przedmiot, doskonale prezentuje się w zestawie (można dobrać kafelki o jednakowym kolorze lub motywie).

Konik weselny mini -...
  • Tylko online

Konik weselny mini -...

Cena 15,00 zł

Ceramiczny konik weselny w wersji miniaturowej – prezent dla gości lub nowożeńców. Ręcznie wykonana figurka, na życzenie możliwe jest umieszczenie pamiątkowego napisu na podstawie. Czas realizacji większego zamówienia ustalany jest indywidualnie.

Konik weselny mały -...

Cena 85,00 zł

Nietypowy pomysł na prezent ślubny - ręcznie wykonana figurka konika weselnego. Zgodnie z tradycją znaną na Warmii i Mazurach odświętnie przybrany rumak przynosi szczęście młodej parze. Oryginalna i unikatowa pamiątka po dniu ślubu. Pasuje też na inne przełomowe okazje, zwłaszcza związane z rozpoczynaniem nowego przedsięwzięcia.

Konik weselny malowany duży...

Cena 150,00 zł

Najbardziej wyjątkowy prezent ślubny - ręcznie wykonany i malowany konik weselny. Przynosi szczęście młodej parze i sprzyja wszelkim nowym przedsięwzięciom. Nawiązuje do starych mazurskich i warmińskich tradycji, zgodnie z którymi przystrojony wstążkami koń zapewniał dostatek nowej rodzinie.