@wszuwarach

Lista produktów marki Barbara Zawistowska i Wiesław Zawistowski

Jest 19 produktów.

Pokazano 1-12 z 19 pozycji

Życie na fiordzie - czarka...

Cena 110,00 zł

Kubek, na który przedstawiona została scenka rodzajowa z życia przodków wikingów. Naczynie inspirowane rytami naskalnymi z nordyckiej epoki brązu, znalezionymi w okolicach miejscowości Tanum w Skandynawii. Ręcznie robiona ceramika z pracowni państwa Zawistowskich na Warmii.

Żołnierz z szablą - kubek z...

Cena 65,00 zł

Pękaty kubek ceramiczny z niebieskim rysunkiem wzorowanym na motywach z kafli mazurskich i warmińskich. Na białym tle konik, jeździec z szabelką, a po przeciwnej stronie - motyw roślinny. Naczynie w stylu ludowym z pracowni państwa Zawistowskich.

Wojownicy i kochankowie -...

Cena 170,00 zł

Skandynawscy wojownicy w tańcu miłosnym i wojennym. Naczynie ozdobione postaciami i ornamentami wzorowanymi na rysunkach naskalnych z okolic Tanum w zachodniej Szwecji. Epoka brązu, przodkowie wikingów. Ceramika archeologiczna ręcznie wykonana w pracowni państwa Zawistowskich na Warmii.

Wojownicy - kufel z...

Cena 180,00 zł

Kufel, na którym zostały przedstawione sceny wojenne w wykonaniu przodków wikingów. Naczynie inspirowane rytami naskalnymi z nordyckiej epoki brązu, znalezionymi w okolicach miejscowości Tanum w Skandynawii. Ręcznie robiona ceramika z pracowni państwa Zawistowskich na Warmii.

Wilcza filiżanka wikingów -...

Cena 105,00 zł

Filiżanka w stylu wikińskim z uchwytem ozdobionym głową wilka (Fenrira). Wilk w mitologii wikingów był symbolem chaosu, sił zła, ale też zmiany i burzenia przyjętych reguł. Ręcznie robione naczynie na kawę czy inne trunki. Z warmińskiej pracowni państwa Zawistowskich.

Uśmiechnięty pies -...

Cena 60,00 zł

Biała filiżanka ceramiczna z ręcznie malowanym rysunkiem uśmiechniętego psa biegającego po łące. Motyw inspirowany zdobieniami z kafli warmińskich i mazurskich. Bardzo optymistyczny, pozytywny wzór, idealny na prezent dla przyjaciela. Kolorystyka biała i niebieska. Naczynie powstało w pracowni państwa Zawistowskich. 

Tulipan - filiżanka w stylu...

Cena 50,00 zł

Filiżanka ceramiczna z rysunkiem kwiatka - dzwonka lub tulipana - w ludowym stylu. Motyw wzorowany na zdobieniach z terenu Warmii i Mazur. Barwy naturalne - biel, brąz, beż, pomarańcz, zieleń. Z pracowni państwa Zawistowskich.

Triquetra filiżanka...

Cena 105,00 zł

Ręcznie robiona filiżanka ceramiczna z uchwytem w kształcie wikińskiego smoka. Pojemność 0,3 litra, szkliwo dopuszczone do kontaktu z żywnością. Naczynie zostało ozdobione splecionymi smokami-wężami w stylu wikińskim, których ciała tworzą geometryczny węzeł wpisany w okrąg tzw. triquetra - symbol ciągłości, przyjaźni i nieskończoności.

Smoczy kufel wikingów -...

Cena 140,00 zł

Kolekcjonerski kufel z wizerunkiem smoka na uchwycie. Wewnątrz powleczony szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością, na zewnątrz patynowany. Oryginalny prezent w dla współczesnego wikinga. Produkt artystyczny, wykonany ręcznie.

Smoczy kubek wikingów -...

Cena 115,00 zł

Uchwyt zdobiony rzeźbą smoczej głowy nawiązującą do dekoracji statków wikingów. Naczynie ręcznie wykonane, oryginalny prezent dla miłośnika przedmiotów z duszą. Pojemność 0,5 litra, szkliwo dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Smocza filiżanka wikingów -...

Cena 105,00 zł

Uchwyt zdobiony rzeźbą smoczej głowy, która nawiązuje do dekoracji na statkach wikingów. Naczynie ręcznie wykonane, oryginalny prezent dla miłośnika przedmiotów z duszą. Pojemność 0,3 litra, szkliwo dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Rolnicy z fiordu - puzderko...

Cena 150,00 zł

Codzienne życie na mieszkańców Skandynawii z epoki brązu - okrągłe zamykane pudełko ceramiczne ozdobione rysunkami wzorowanymi na naskalnych rytach z okolic Tanum w zachodniej Szwecji. Ceramika archeologiczna ręcznie wykonana w pracowni państwa Zawistowskich na Warmii.