Szukaj

Zebrałyśmy tu oryginalne, ręcznie robione filiżanki ceramiczne, ręcznie malowane, wyjątkowe i jednostkowe. Poranna kawa, mleczne cappuccino, czarne espresso czy amerykańska w wyjątkowej, pięknej filiżance smakuje dwa razy lepiej. 

Filiżanki ceramiczne

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Filiżanka wikingów  z głową woja - ceramika archeologiczna 300 ml
  • -20,00 zł
-20,00 zł

Filiżanka wikingów z głową...

Cena podstawowa 125,00 zł Cena 105,00 zł

Uchwyt zdobiony rzeźbą głową Wojownika, która nawiązuje do dekoracji na wozie wikińskiej księżniczki. Naczynie ręcznie wykonane, oryginalny prezent dla miłośnika przedmiotów z duszą. Pojemność 0,3 litra, szkliwo dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Wilcza filiżanka wikingów -...
  • -20,00 zł
-20,00 zł

Wilcza filiżanka wikingów -...

Cena podstawowa 125,00 zł Cena 105,00 zł

Filiżanka w stylu wikińskim z uchwytem ozdobionym głową wilka (Fenrira). Wilk w mitologii wikingów był symbolem chaosu, sił zła, ale też zmiany i burzenia przyjętych reguł. Ręcznie robione naczynie na kawę czy inne trunki. Z warmińskiej pracowni państwa Zawistowskich.

Filiżanka Baranek z Neolitu...

Cena 125,00 zł

Barania głowa na neolitycznych naczyniach symbolizowała męską witalność i płodność. Ceramiczna filiżanka z takim motywem to oryginalny prezent dla męża, chłopaka, dla każdego prawdziwego mężczyzny. Pojemność 0,3 l - na całkiem sporą kawę. Wewnątrz pokryta szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością.

Filiżanka Trigław z Wolina...
  • -20,00 zł
-20,00 zł

Filiżanka Trigław z Wolina...

Cena podstawowa 125,00 zł Cena 105,00 zł

Oryginalny prezent pogańskim stylu dla miłośnika kultury słowiańskiej. Naczynie z wizerunkiem Pana Trzech Światów to ciekawy przykład współczesnej ceramiki archeologicznej. Przedmiot unikatowy i ręcznie wykonany na Warmii. Pojemność 0,3 litra, pokryty szkliwem dopuszczonym do kontaktu z żywnością.

Smocza filiżanka wikingów -...

Cena 125,00 zł

Uchwyt zdobiony rzeźbą smoczej głowy, która nawiązuje do dekoracji na statkach wikingów. Naczynie ręcznie wykonane, oryginalny prezent dla miłośnika przedmiotów z duszą. Pojemność 0,3 litra, szkliwo dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Filiżanka porcelanowa z...

Cena 75,00 zł

Biała filiżanka porcelanowa wzorowana na kubku plastikowym albo styropianowym. Ozdobiony błękitną kalkomanią przedstawiającą grubą kobietę w stroju kąpielowym oraz wytwornym uszkiem jak z angielskiej porcelany. Ceramika artystyczna z Warmii.

Filiżanka jest odwzorowaniem wszechobecnych jednorazowych plastykowych naczyń. Kształt zamknięty został jednak w trwałej i szlachetnej materii cienkiej ceramiki z eleganckim uszkiem. Na filiżance błękitna postać otyłej kobiety - kolejny symbol konsumpcjonizmu. 

Letycja Pietraszewska uwspółcześniła tradycyjne ikony urody - kobiece ciało i delikatną porcelanę. Zespoliła  dwa światy - kultury fast foodów i bogactwa pięknej angielskiej porcelany. Efekt tej fuzji jest mocny i zadziwiający.

Niewielka ręcznie wykonana...

Cena 85,00 zł

Ceramiczna pojemna filiżanka do espresso - handmade - w kolorze pudrowego różu z  szarościami. Filiżanka wykonana ręcznie w pracowni ceramicznej Edyty Maślanki na Warmii. 

Ręcznie wykonana filiżanka...

Cena 85,00 zł

Ceramiczna pojemna filiżanka z mandalą - handmade - zielona.  Filiżanka wykonana ręcznie w pracowni ceramicznej Edyty Maślanki na Warmii.